02/16/2017 01:51

ĒNU diena

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundas vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.
Ēnu dienas mērķis ir attīstīt un pilnveidot individuālo karjeras vadību: plānošanas prasmes, apzināt savas intereses, darba prioritātes un darba perspektīvas.Ēnu dienai ir vairāki uzdevumi, tostarp, praktiski parādīt saistību starp izglītību un karjeru, lai rosinātu skolēnus ar daudz motivētāku attieksmi pievērsties mācībām, kā arī iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu atbilstoši sagatavoties darba tirgum.
Krāslavas izglītības iestāde “Pīlādzītis” jau ne pirmo gadu atbalsta Ēnu dienas pasākumus un šeit viss notiek pa īstam. Nekādas piepušķošanas, patiess darbs ar bērniem. Vārdu sakot, ēnotājām ir visas iespējas iepazīt un reāli izbaudīt gan profesijas brīnišķīgākos mirkļus, gan sūro ikdienu. Šogad Ēnu dienas aktivitātēs “Pīlādzītī”piedalījās septiņas meitenes no dažādām mūsu pilsētas skolām un viena jauniete no Dagdas vidusskolas: Evija Medzjuta, Viktorija Tukiša, Liāna Larionova, Rita Šukele, Elza Vagale, Aļona Pavlovska, Džesika Zdanovska un Dominika Stivriņa.

Pēcpusdienā iepazīstoties ar ēnotāju aizpildītajam anketām, varēja izdarīt secinājumu, ka Ēnu dienas dalībnieki palika ļoti apmierināti ar redzēto un dzirdēto.

Jaunākās ziņas

Mans veltījums tīrai Latvijai

"Pīlādzītis" 5.grupas audzēkņi (Emīls Muižnieks, Sabīna...

>>

Bērnu atbildības, līderības un patstāvības veidošana

20.februārī 8.grupas bērni vingrinājās patstāvīgi pagatavot...

>>

Sēd uz sliekšņa Pasaciņa

"Pīlādzītis" turpina skatīties latviešu animācijas filmas...

>>